I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
Do you train CrossFit and run marathons as well? Obviously not because you would have mentioned it!