I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
Favorite way, steamed. Eggs are delicate and deserve to be treated like it.
I’m waiting for the day I can try making chowanmushi.